Category: اخبار

گزارش کارگاه آموزشی تأمین‎مالی شرکت‎های دانش‎بنیان در بازار سرمایه در رسانه ها

خبرگزاری ایسنا در گزارش ذیل به بررسی «کارگاه آموزشی تأمین‎مالی شرکت‎های دانش‎بنیان در بازار سرمایه» پرداخته و پزارشی از سخنان بنده در سمینار مذکور به شرح ذیل درج کرده است.

مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش حجم معاملات در بازار بورس و اوراق بهادار استان که از روند افزایشی در بازار سرمایه کشور تبعیت کرده است، گفت: ارزش معاملات در بازار بورس و اوراق بهادار استان طی هفت ماهه اول سال‌جاری برابر با دو هزار و ۸۱۷ میلیارد تومان بوده که این میزان در سال ۹۶ برابر با هزار و ۸۷۹ میلیارد تومان و در سال ۹۵ برابر با هزار و ۴۴۳ میلیارد تومان بوده است.
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، محمدامین عابدینی در سمینار یک روزه روش‌های تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان از طریق بازار سرمایه با تاکید بر معاملات بورس و فرابورس اظهار کرد: تالار بورس اوراق بهادار تبریز به عنوان دومین تالار بورس منطقه‌ای ایران فعالیت‌های خود را از سال ۸۲ آغاز کرده و تالار معاملات آن جزو قدیمی‌ترین تالار معاملات کشور است.
وی با بیان این‌که بورس منطقه‌ای استان در حال حاضر با ۵۳ کارگزاری بورس به سرمایه‌گذاران خدمت‌رسانی می‌کند، افزود: در استان ۱۹ شرکت پذیرفته شده در مجموعه بازار بورس و فرابورس وجود دارد که ۱۳ شرکت در بازار بورس و اوراق بهار و شش شرکت در بازار فرابورس ایران فعالیت دارند.
مدیر بورس منطقه‌ای استان با بیان این‌که تامین مالی شرکت‌های دانش از مسائل روز شهرمان است، گفت: پیشتر در این رابطه کارگاه‌های مشابهی برای شرکت‌های دانش بنیان برگزار کردیم تا در این راستا توانمند شده و بتوانند روش‌های مناسب را شناسایی و به کار گیرند.
وی در ادامه به کارکردهای بورس و اوراق بهاردار اشاره کرد و افزود: کشف قیمت معاملاتی، شفافیت های مالی، نقد شوندگی دارایی ها، تامین مالی پروژه ها و طرح‌های مختلف از جمله کارکرد‌های بورس و اوراق بهادار است.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این‌که خلق ایده توسط مراکز علمی می‌تواند با شناخت و ارزیابی مناسب به دارایی فکری بدل شود، گفت: این دارایی فکری قابلیت ثبت در سیستم و همچنین عرضه شدن در بازار دارایی‌های فکری که زیرمجموعه‌ای از بازار فرابورس است را دارد. ← ادامه نوشته

نشست هم اندیشی انجمن اقتصاددانان ایران (شعبه شمال‌غرب) با موضوع بررسی سیاست‌های ارزی کشور

نشست هم اندیشی انجمن اقتصاددانان ایران (شعبه شمال‌غرب) با موضوع بررسی سیاست‌های ارزی کشور در روز پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز برگزار شد

 

 

فرمانداری مرند – جلسه شورای هماهنگی واحدهای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی

جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی واحدهای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان به روز یکشنبه ۹۷/۷/۱۵ در محل فرمانداری شهرستان مرند با هدف بررسی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی، صنعتی و سرمایه گذاری شهرستان مرند در بخش های مربوط به وزارت امور اقتصادی و دارایی تشکیل شد. این جلسه با حضور فرماندار شهرستان مرند و شرکت مدیران واحدهای تولیدی، صنعتی، کشاورزی، سرمایه گذاری و اصناف شهرستان مرند ونیز با حضور رؤسا، مدیران کل و نمایندگان واحدهای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان آذربایجان شرقی شامل؛ اداره کل امور اقتصادی و دارایی، بورس منطقه ای آذربایجان شرقی، سازمان امور مالیاتی، گمرک، بانک، بیمه، جمع آوری و فروش اموال تملیکی برگزار شد.

جلسه شورای هماهنگی واحدهای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در شهرستان شبستر

جلسه شورای هماهنگی واحدهای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی استان آذربایجان شرقی با حضور فرماندار شهرستان شبستر و شرکت مدیران واحدهای تولیدی، صنعتی، کشاورزی، سرمایه گذاری و اصناف شهرستان شبستر در روز یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷ در محل فرمانداری شهرستان شبستر و با هدف بررسی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی، صنعتی و سرمایه گذاری شهرستان شبستر در بخش های مربوط به وزارت امور اقتصادی و دارایی با حضور رؤسا، مدیران کل و نمایندگان دستگاههای اجرایی تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان شامل؛‌ امور اقتصادی و دارایی،بورس منطقه ای، امور مالیاتی، گمرک، بیمه، بانک ملی و سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی تشکیل شد.
شایان ذکر است این جلسه در راستای برگزاری نشست های مشترک با تشکل های بخش خصوصی، فعالان اقتصادی، نهادهای مردمی و صنفی تشکیل شد و در ادامه هریک از مسئولین و مدیران کل دستگاههای اجرایی شامل؛ امور مالیاتی، بانک ملی و بورس منطقه‌ای به سوالات و ابهامات حضار پاسخ دادند و مقرر شد در دو سه روز کاری مشکلات موجود توسط مدیر کل مربوطه از نزدیک مورد بررسی قرار گرفته و در راستای حل و رفع آنها دستورات لازم صادر گردد.