Category: مصاحبه ها

برگزاری چهاردهمین جلسه شورای هماهنگی واحدهای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در آذربایجان شرقی

چهاردهمین جلسه شورای هماهنگی واحدهای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان آذربایجان شرقی با هدف ارائه گزارش عملکرد و بررسی مشکلات سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی و ارائه گزارش درآمدها و هزینه های استان توسط مدیر کل امور مالیاتی استان و معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان با حضور رؤسا، مدیران کل و نمایندگان دستگاههای اجرایی شامل اداره کل امور اقتصادی و دارایی، بورس منطقه ای، امور مالیاتی، گمرک، بانک ملی، و سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی به روز دوشنبه مورخه ۲۳/۵/۹۶ در محل سالن کنفرانس اداره کل اموراقتصادی و دارایی استان برگزار شد

جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت امور اقتصاد و دارایی

دومین جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت امور اقتصاد و دارایی در تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ به ریاست دکتر سید جواد هاشمی مشاور محترم وزیر اقتصاد و مدیرکل امور استان های وزارت اموراقتصادی و دارایی و با شرکت رؤسا و مدیران کل بورس منطقه ای، امور مالیاتی، گمرکات، بیمه ایران، بانک ملی و سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی آذربایجان شرقی برگزار گردید.
در این جلسه مدیر بورس منطقه ای آذربایجان شرقی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های بورس منطقه ای، با اشاره به توسعه فعالیت های بورس در استان آذربایجان شرقی به مشکلات موجود در حوزه بازار سرمایه اشاره نموده و ضمن توضیح ضرورت حضور سایر شرکت ها و نهادهای بازار سرمایه در استان، تفویض اختیار لازم در خصوص خدمت رسانی مفید و مؤثر به ذی نفعان بازار سرمایه را خواستار شد؛ محمدامین عابدینی با اشاره به ساختار بورس و اوراق بهادار، تبیین جایگاه بورس های منطقه ای را یکی از اقدامات لازم در راستای رشد و تعمیق بازار سرمایه در کشور دانست.

اولین جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت امور اقتصادی و دارایی استان آذربایجان شرقی برگزار شد

براساس دستور وزیر محترم اقتصاد، جناب آقای دکتر طیب نیا، به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و در راستای تحقق سیاست‌های کلی نظام اداری و اهداف سیاست‌های اقتصادی و مالی کشور و به منظور ایفای دقیق و جامع وظایف و ماموریت های محوله، دستورالعمل شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت امور اقتصادی و دارایی جهت اجرا، ابلاغ نموده اند. براساس این دستورالعمل به منظور هماهنگی و وحدت رویه در راستای اجرا و عملیاتی نمودن سند راهبردی وزارت امور اقتصادی و دارایی در استانها، بررسی، تبادل نظر و هماهنگی در خصوص برنامه ها، فعالیت ها و مشکلات واحدهای تابعه وزارت متبوع در سطح استان و اتخاذ تصمیمات لازم به منظور افزایش کارآیی و اثربخشی اقدامات، شناسایی ظرفیت های فنی و اجرایی واحدهای تابعه و بسترسازی در جهت بهره گیری متقابل از یکدیگر، آسیب شناسی قوانین و مقررات حوزه فعالیت وزارت امور اقتصادی و دارایی و ارائه پیشنهادات اصلاحی، ایجاد و یکپارچه سازی سامانه های اطلاعاتی مدیریتی و عملیاتی واحدهای تابعه در استان، بررسی موضوعات اساسی وزارت متبوع و ارائه گزارش و نظرات مشورتی به مسئولین ذیربط و تجزیه و تحلیل شاخص های اقتصادی و مالی استان و ارائه آن به وزارت متبوع جهت اتخاذ تصمیمات ملی و استانی از وظایف شورا است.

اولین جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت امور اقتصادی و دارایی استان آذربایجان شرقی در ۲۱ دی ماه ۱۳۹۴ در محل سازمان اموراقتصادی و دارایی استان آذربایجان شرقی برگزار شد. ریاست شورا با آقای رضا حسینی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی بوده رسول رسولی مدیر کل امور مالیاتی، حسن سعیدی اصل رییس امور شعب بانک ملی استان و دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان، فرامرز قهرمانی مدیر شرکت بیمه ایران در استان، علی اصغر عباس زاده مدیر کل گمرک تبریز و ناظر گمرکات استان، حمید پوراحمدی هوشمند مدیر سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان و محمدامین عابدینی مدیر بورس منطقه‌ای استان اعضای شورا می باشند

پیشنهادهایی برای اوراق تسهیلات مسکن

آنچه در ذیل می خوانید تحلیل خبرنگار محترم خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرانا) جناب آقای پرویز انصاری در خصوص وضعیت اوراق تسهیلات مسکن (تسه) می باشد. در بخشی از این گزارش پیشنهادهای اینجانب نیز درج گردیده است. حقیقت موضوع این است که افزایش بی رویه قیمت تسهیلات مسکن از یک سو به دلیل عدم آینده نگری در زمان آغاز فعالیت و سپس درج آن در فرابورس است و از سوی دیگر تاخیر بسیار زیاد مدیران فرابورس و بانک مسکن در رفع مشکلات و اصلاح رویه ها است. در هرحال آنچه به نظر می رسد تقویت طرف تقاضا تنها راه کنترل آشفته بازار اوراق تسهیلات مسکن است. هرچند برنامه هایی برای تغییر روش های تامین مالی خرید و ساخت مسکن در دست اجرا است اما ضروری است نسبت به ساماندهی “تسه” ها نیز اقدامات لازم صورت پذیرد.
شاید بهتر بود به جای اینکه هر ماه یک نماد جدید برای “تسه” ها ایجاد شود همه آنها در قالب صرفا یک نماد جمع بسته و عرضه می شدند.
اگر حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن به عنوان یک کوپن امتیاز برای سپرده گذار ارائه شده است، ایجاد مدت اعتبار ضرورتی ندارد و می توانست بدون وجود تاریخ اعتبار قابل معامله باشد این امر علی رغم احتمال وجود برخی مشکلات، می تواند در حجم اوراق قابل عرضه نقش تاثیر گذاری داشته باشد
و درنهایت می توان اوراق مشابه را از محل سایر منابع بانک مسکن و حتی سایر بانک ها منتشر کرده و به این مهم اختصاص داد.
درنهایت باید توجه نمود که ضروری است تامین مسکن از محل پس اندازهای گذشته و آتی افراد صورت پذیرد. بدین معنی که بخشی از قیمت مسکن توسط پس انداز گذشته افرد و بخش اعظم آن از پس اندازهای آتی آنان (در قالب تسهیلات و سایر اوراق بدهی) تامین گردد در غیر اینصورت نمی توان انتظار داشت افراد جوان (و چه بسا غیر جوان) و بدون پشتوانه مالی، قدرت کافی برای تامین سرپناه داشته باشند.
یادگیری از آنچه در اوراق تسهیلات مسکن اتفاق می افتد ضرورت و اهمیت تفکیک ابزارهای مالی در بازار سرمایه را نیز روشن می کند. نمی توان سفته باز را به دلیل معامله و انتظار بازده از یک ابزار مالی سرزنش نمود (هرچند اخلاق حرفه ای و اسلامی ایجاب می کند سفته باز نسبت به احتکار این نوع ابزار مالی نیز دقت کند) اما مطمئناً روش هایی برای مصونیت این نوع ابزارهای مالی از سفته بازی، در تجربه های بازارهای مالی دنیا وجود دارد.

در ادامه می توانید گزارش خبری – تحلیلی خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) را ملاحظه فرمایید. ← ادامه نوشته